VETĖM PĖR SHQIPTARĖ
TË DHËNAT  
  Shtëpia (HOME)
  BOJKOTONI SËRBIN
  Fjal të Urta , Thënie
  => Fjalë te urta Miqësia, Bashkimi, Bujaria
  => THËNIE PËR DASHURIN
  => THËNIE FAVORITE
  GJERGJ FISHTA
  KANUNI
  SYRETAT E MI ...
  Libri i Vizitorve
  SALLA - VIP
  Kontakt
  LIDHJE (LINKS)
Faqja asht ende në punim. çdo ankesë ose koment të drejtohet te KONTAKT
THËNIE PËR DASHURIN

  Thënie për Dashurin
------------------------   Do te levdoj dashurine
barabar me perendine
se dashuria e vertete
na mban te gjalle ne jete
Se kam pare perendine
shoh ngahere dashurine
dashuria mbreteron
se njeriu pa te srron
Cilen te besojme tanime
perendine a dashurine
perendija e vertetë
eshte dashuria vetë
-------------------------            
Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
Dashuria eshte poezia e ndjenjave
----------------------------
-Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta,
qe ka vetem nje porte.
Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre,
dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.

-------------------------Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi .....
jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar
te jetes komplekse
-Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
-Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti,
nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
------------------------
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI
DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI
KURR SMUND TE KETE
--------------------------

- Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
 - Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete
nuk i njeh nazet ...
 - Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
 - Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
 - Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
 - Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
- Dashuria ben boten te rrotullohet
- Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
- dashuria s'eshte egoiste
- menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh
sikur s'ke qene lenduar asnjehere
- Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron
dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
- Ndoshta eshte budallallek te qash per dike,
por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet
mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
- Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do,
ata mund te ta thyejne zemren,
 por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
- Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin
dhe ata qe e marrin
- Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh,
 ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
----------------------
Kush vjen për mirë troket në derë;
kush dashuron, derën e gjen të hapur.
Tagora

Ngrije urën e dashurisë deri në diell,
vetëm ajo na lidh me jetën, vetëm ajo na lidh me njerëzit.
A.Podrimja

Dashuria i ka ligjet e veta të zhvillimit,
stinët e veta jetësore si lulja , jeta e njeriut.
Ajo ka pranverën e hershme, verën e nxehtë dhe, pas tyre,
vjeshtën e cila për disa është e nxehtë, e ndritshme dhe frutdhënëse,
ndërsa për disa të tjerë e ftohtë, e zymtë dhe e mjerë.
Bjelinski

Në fillim të dashurisë dashnorët flasin për të ardhmen,
e kur ajo është nga fundi, flasin për të kaluarën.
Karlo

Dashuria është zjarr i furishëm.
Atë s'mund ta shuajë dot as uji i bekuar. Madje as gjaku.
Pregeli

Dashuria? Në fillim fjalë të mëdha,
pastaj fjalë të pakta e në fund fjalë të shumta.
Pajeroni

Të lutem, më duaj pak, në qoftë se dëshiron të më duash gjatë.
Herriku

Dashuria është çelës që tek njeriu çel çdo gjë.
Hoperi

Dashuria është fati, të cilin ia japim njeri-tjetrit.
Sandi

Dashuria është i vetmi pasion që nuk duron as të kaluarën, as të ardhmen.
Balzaku

S'ka dyshim që dashuria është fshehtësi e pashpjegueshme.
Myse

Asnjëherë nuk dashuron mjaft, në qoftë se nuk dashuron shumë.
Peshi

Njerëzve u pëlqen më shumë dashuria se martesa,
 për këtë arsye romanet janë më argëtues se historia.
Shetmfori

Të dashurosh do të thotë të duash një tjetër më shumë se veten.
Femau

Dashnorët në botë shohin vetëm veten, harrojnë se i shohin të tjerët.
Platoni

Kur dashuron, edhe majmuni të duket i bukur,
 kur nuk dashuron nuk të pëlqen as lulja lotos.
Kineze

Njerëzit më tepër mundohen për bukën dhe dashurinë.
Japoneze

Dashuria asnjëherë nuk lind në shpirtin e prishur.
Ikbali

Vajza më shumë i beson dashurisë, se sa nënës së vet.
Gëte

Nuk është vështirë të dashurosh, vështirë është ta shprehësh atë.
Myse

Dashuria lind, jeton dhe vdes në sy.
Shekspiri

Të frikësohesh nga dashuria do të thotë të frikësohesh nga jeta,
 e ata që frikësohen janë tri herë të vdekur.
Raseli

Çdo dashuri kalon, kurse mosmarrëveshjet mbesin përgjithmonë.
Dostojevski

Më duket se mund të dashurojnë shumë vetëm ata që dinë
edhe të urrejnë shumë.
Cezari

Në qoftë se je njeri bëj dashuri, në qoftë se je lule bëhu mimozë.
Hygo

Më mirë të dashurosh dhe të humbësh, se sa asnjëherë të mos humbësh.
S.Bemardi

Të dua sepse më dhe dashurinë. E dua dashurinë sepse ma dhe ti.
Bodleri

Një dashuri është, por kopje të saja ka me mijëra.
La Rosh*****o

Nga gjithë pasionet, dashuria është më e fuqishmja,
ajo në të njëjtën kohë sulmon zemrën, kokën dhe vetëdijen.
Volteri

Dëshira dhe dashuria janë krahë për vepra të mëdha.
Gëte

Dashuria është prore fisnike dhe e bukur,
 por e vërteta kujdeset që ajo të kalojë nëpër pyllin e hithërave.
Keseli

Ç'është risia? Një ëndërr. Ç'është dashuria: përmbajtja e ëndrrës.
Kierkegardi

Dashuria është hapësirë dhe kohë e matur me zemër.
Prusti

Comments on this page:
Comment posted by Mattison( lakeshamattisonbigstring.com ), 06.06.2013 um 04:41 (UTC):
Most advantageous men toasts must enliven while giving
pay tribute to with your happy couple. First time speakers while in front of excessive throngs
must always acknowledge the actual crucial law involved with presentation, which
is your particular person. best man_s speech

Comment posted by David( ervindavidbigstring.com ), 11.03.2013 um 23:48 (UTC):
Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to discover listed in Yahoo News?
I_ve been trying for a while conversely I never seem to find there!
ThanksAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

PETICION  
   
Advertisement  
   
SALLA-VIP  
  SALLA-VIP në Bruksel
Argëtim , Muzik & Knaqsi
100% LIVE - 100% SHQIP
çdo të SHTUNË
http://www.sallavip.com
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=