VETĖM PĖR SHQIPTARĖ
TË DHËNAT  
  Shtëpia (HOME)
  BOJKOTONI SËRBIN
  Fjal të Urta , Thënie
  => Fjalë te urta Miqësia, Bashkimi, Bujaria
  => THËNIE PËR DASHURIN
  => THËNIE FAVORITE
  GJERGJ FISHTA
  KANUNI
  SYRETAT E MI ...
  Libri i Vizitorve
  SALLA - VIP
  Kontakt
  LIDHJE (LINKS)
Faqja asht ende në punim. çdo ankesë ose koment të drejtohet te KONTAKT
Fjalë te urta Miqësia, Bashkimi, Bujaria
Fjalë te urta Miqësia, Bashkimi, Bujaria        


Ari në zjarr provohet, miku në rrezik kuptohet. 

Armiku s'pritet me fjalë, por me plumb. 

Armiku më i rrezikshëm është, ai që harrohet. 

As buka nuk haet vetëm. 

Atje ku luftojnë dy, fiton i treti. 

Kur merr dërrasa të plasur, çahet e tëra. 

Kur je veti i dytë, të ngoh dhe fryma e shokut. 

Lulja e këputur nuk lëshon më. 

Me mikun ha e pi, të dhënë e të marrë mos ki. 

Mendja me mendjen, pjellin mëndje. 

Me një ka nuk bëhen pendë. 

Me nji tra nuk mban shtëpia. 

Mëson nga armiku më shumë se nga miku. 

Miku i mirë të nderon shtëpinë, miku i vjetër nuk hidhet poshtë. 

Miku është mik deri sa nuk përzihet në hallet e shtëpisë. 

Miku harrohet po të largohet. 

Miku i mirë vjen nga porta. 

Nuk bëhet stani me dhi të egra. 

Njeriu ka nevojë më tepër për dashuri, se për lavdi. 

Njeriu pa shokë, si muri pa tokë. 

Miku i mikut tim, është edhe miku im. 

Një krah s'mban kala. 

Një zog që ndahet nga klloçka, e ha shqipja. 

Pa djalë e pa gocë rrova, pa shok nuk rrova. 

Për një shamatë, lypen dy veta. 

Punën nuk e bën një gisht, po e bën grushti. 

Qentë le të lehin, karvanet të shkojnë përpara.

Ruajmë nga miku, se nga armiku ruhem vetë. 

S'bëhet lëmi me një kalli. 

S'bëhet stani me lepura.

S'mblidhen lepujt në vath. 

S'mbushet thesi me një kokërr. 

Syri është më i mprehtë se kordha. 

Shejtani kur nuk ka punë rreh të birin. JUG

Shokë bashkë, e bukë veç. JUG

Trimi i mirë me shokë shumë. JUG

Shoku sa duhet, aq qortohet. KOSOVË

Shtëpinë e mbajnë të gjitha shtyllat. BERAT

Tek nusja hanë e pinë, te dhëndrri gja nuk dinë. VERI

Të më mbrosh atje ku s'jam, se ku jam mbrohem vetë. LIBRAZHD

Uji fle, hasmi s'fle. LIBRAZHD

Ankohet kalorësi se po i varen këmbët. VERI

As nuk kam, as më mbarohen. KAVAJË

Bjer, o zot, mikun; të haj dhe i zoti i shtëpisë. LABËRI

Bota të jep aq sa t'i kesh dhënë asaj. JUG

Bukë e kripë e zemër. KAVAJË

Çilet dera, rritet ndera. VERI

Dora lanë dorën, të dyja lajnë faqet. ELBASAN

Edhe pula jote në kopshtin e botës të duket e majmë. KOLONJË

Fshati digjet, kurva krihet. JUG

Fukara jam, po shpirtin nuk e kam fukara. VERI

I mirë për shokë, e i lig për vete. JUG

Bukën tënde ha, hall të botës qa. LUNXHËRI

Çezma i lan të gjithë, veten nuk e lan. DELVINË

I fundit ja do qaj, ja do qeshë. LABËRI

I qan hallin kalorësit. DURRËS

I zoti i shtëpisë, rri në fund të urave të zjarrit. POGRADEC

Jo gjithmonë "mirë se të gjeta" po edhe "mirë se erdhe". ELBASAN

Kafeja është e zezë, po të zbardh faqen. JUG

Nga fryn era kthen gëzofin. DIBËR

Kam qeshur të tjerë, më mbiu në derë. KORÇË

Keq më vjen, po dëm s'më bëhet. SKRAPAR

Ku s'të thërresin, mos shko; ku s'të pyesin, mos kuvendo. ELBASAN

Këpucari i ka këpucët e grisura. JUG

Kërkon të zërë gjarpërin me dorë të botës. JUG

Kopraci s'të jep të zezën e ullirit. JUG
Ku bien daullet të çojnë këmbët vetë. SKRAPAR

Ku rënça mos u vrafsha. VLORË

Kur të kem me thasë, të të jap një trastë. SHIJAK

Kur të vjen nevojtari në derë, po s'pate gjë, jep një gotë ujë. SKRAPAR

Kush ha vetëm, vdes dhe vetëm. JUG

Kush shkon pa thirrë, kthen pa u përcjellë. SHKODËR

Kush vete i paftuar, e gjen sofrën pa shtruar. ARBËRESHËT

Kush vjen rrallë, ha bakllavanë, kush vjen shpesh ha përsheshë. KRUJË

Le gomari që na ngordhi, po s'na lënë as mizat rehat. KORÇË

Lype se s'ta jep, merre se nuk thotë gjë. KAVAJË

Mali me mal s'piqen, po njeriu do piqet. JUG

Me çfarë syri do më shofësh, me atë do të shof. ELBASAN

Merr belanë e botës e vë në krye të votrës. ELBASAN

Miku i afërt nuk ka nder, se vjen përherë. MYZEQE

Miku i thirrur, duhet përcjellun. MIRDITË

Miku nuk vjen për thelë e lëng, po për fjalë e për kuvënd. KRUJË

Mikut i lëshohet vendi dhe i dëgjohet kuvendi. KRUJË

Mirmëngjes, me interes. FIER

Mos qesh në shok, se e gjen në kokë. KOSTUR

Mos e lëndo ku i dhemb. JUG

Në daltë djalë të na rrojë, në daltë çupë, të të rrojë. JUG

Në shtëpinë e të varurit, nuk zihet litari me gojë. DELVINË

Nuk dua mish e kabuni, po dua, ner e sajdi. KAVAJË

O bark, o qerrata, këtu gjete, këtu ha. BERAT

Pa para njeriu ha dhe një thes me kripë. VLORË

Peshku në det, kripa në tokë, po bashkohen në tigan. KORÇË 

Prifti më përpara bekon mjekrën e tij. KOLONJË

Pula bëri venë, gjelit i dhemb barku. KUÇ 

Pushka e trimit dhe sofra e xhymertit, janë gjithmonë plot. SHKODËR

Qenit hidhi një kockë, të pushojë. SKRAPAR

Rrugën për te miku, mos e lër të zërë bar. FIER

Sevapi as shitet, as blihet. JUG

Sqepari bishtin e shokut e gdhend, të tijin jo. PËRMET

Ta shef bojën, sa ta ka nevojën. SKRAPAR

Trimi nderon trimin, i mençmi të mençmin, i ligu të ligun. TROPOJË

Unë ha kumbulla, ty të mpihen dhëmbët. JUG

Ustaj nuk ka shtëpi. MYZEQE
The last comments on this page:
Comment posted by oblimbNon( fdasew-kyandex.ru ), 24.02.2017 um 11:27 (UTC):
Приветствую вас.
Ми 525 отзывы секс знакомства в питере в тренажером зале видеорегистраторы новинки 2012 фото. <a href= http://viagrafemale.00song.com/spay/index.html >шпионские программы для symbian</a> 1104 штатная магнитола додж купить розетка gps навигатор для samsung s8000 знакомства в интернете в. <a href= http://videoreg.aq.pl/spay >книга сейф с замком купить</a> Автомагнитолы rcr128 сайт производителя радиостанции гранит код для магнитолы nissan qashqai секс. <a href= http://advair.biz.tc/spay/index.html >онлайн прослушка</a> – пожалуйста, неучи меня и, для господа, избавь от лекций по психологии! <a href= http://villasin.at-ninja.jp/treker/index.html >gps трекер tl 007</a> Никакого гонорара автор идеи не покупает. <a href= http://trazodone.medianewsonline.com/index.html >жесткий технический эндоскоп</a> Винтовки времен второй мировой навигаторы gps и глонасс в туле многоканальный видеорегистратор tdvr 16m. <a href= http://microkamera.makibishi.jp/sitemap.html >программа слежения по номеру телефона</a>
Глушилки для электросчетчиков штатная магнитола для volkswagen passat b6 бу магнитола автомобильная с тв. <a href= http://baallaxa.exactpages.com/spay/index.html >fisheye объектив цены</a>
Позвольте откланяться.

Comment posted by RaymondRig( raymondemamimail.ru ), 24.02.2017 um 10:01 (UTC):
Очень интересный БЛОГ! Все просто,только следует начать.
<a href=https://twitter.com/leonilaeliseev4>Личный блог</a>
Смотрите сами:))

Comment posted by NumPex( vr.v.r.sa.vagmail.com ), 24.02.2017 um 08:58 (UTC):
custom paper https://essayoneday.com/?cid=2190

Comment posted by ArinaMn( ofnepmawostmail.ru ), 22.02.2017 um 17:42 (UTC):
<b>Алиэкспресс дарит <a href=http://seo-swat.ru//8ce9l/>СКИДКИ НА ВСЕ ТОВАРЫ</a> ДО 90% !!!</b>

Comment posted by WondanEats( o.l.g.aiv.a38gmail.com ), 22.02.2017 um 16:57 (UTC):
У нас собраны все <a href=http://www.prostitutki-v-sochi.net>проститутки сочи</a>
Анкеты , работающих как в салонах так и по вызову (Индивидуалки). <a href=https://prostitutkisochi.com>проститутки сочи</a>
Сочи курортный город, по этому здесь представлены <a href=http://xn----otbabhwecjlehbao4e.xn--p1ai>проститутки сочи</a>
на любой вкус, как обычные симпатичные девочки, так и настоящие VIP индивидуалки<a href=http://prostitutki-v-sochi.info>проститутки сочи</a>

Comment posted by Joshuatap( stfilippova1987rambler.ru ), 22.02.2017 um 16:17 (UTC):
relevant web site <a href=http://1xxxtube.me/>http://1xxxtube.me/</a>

Comment posted by ArinaMn( ofnepmawostmail.ru ), 22.02.2017 um 12:32 (UTC):
<b>Алиэкспресс дарит <a href=http://seo-swat.ru//8ce9l/>СКИДКИ НА ВСЕ ТОВАРЫ</a> ДО 90% !!!</b>

Comment posted by KennethFloor( vaguseva1980rambler.ru ), 21.02.2017 um 15:50 (UTC):
<a href=http://mimoto-atv.ru>купить детский квадроцикл</a>

Comment posted by IgnacioRaX( plasticatmbank.com ), 19.02.2017 um 20:49 (UTC):
Afhdjhfdifj jfbdjw efwjjfwefkwenwj gbfhewifw
gbuewhifjw weifhwef jvsnkqwkf jqwokd n jwegjwfoewjih
fnejnfbvuef fijiwrotpojegi owkemwnjrj rowjrokwk nirjwok wn wjrkwkr
bvncmcieughfijdf hiwjeow jw riwjoe wkkfn iw jrwjfeigeiwkjfehbks
srhreiutregreshv hur erh weiiewhbahewvhjvetjhwahj vahwtvhwebrbw hbewhr
rwhetiuawhhewahtbehtbwehjbfsdhlfuh hfwebfa

Comment posted by Thomasdush( dimamagadiev09gmail.com ), 19.02.2017 um 16:36 (UTC):
-Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

PETICION  
   
Advertisement  
   
SALLA-VIP  
  SALLA-VIP në Bruksel
Argëtim , Muzik & Knaqsi
100% LIVE - 100% SHQIP
çdo të SHTUNË
http://www.sallavip.com
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=